הגיגים טיפים ומתכונים.

 22.10.2018- על נשימה ופעילות גופנית- מתוך הספר של ג'וזף פילאטיס (תרגום: אורלי אורן)
תפקוד לב בריא, נורמלי וטוב תלוי בנשימה, נשימה סימולטנית מורידה מהלחץ, מטהרת את הלב ומפתחת את הריאות. נשימה טובה ונכונה מחייבת שאיפה ונשיפה מלאות. "סחיטה" מלאה של הריאות לניצול מרבי של כל אטום חמצן, ממש כמו שסוחטים מגבת.
נשימה במלואה מגרה את השרירים לעבודה חזקה יותר. זרימת החמצן בזרם הדם מחיה את הגוף מכף רגל ועד ראש. אימון בשיטת הפילאטיס מגביר את זרימת הדם, ימנע את העייפות המצטברת בשרירים הרפויים והכוח יגדל.
נשימה עצלה הופכת את הריאות ל"בית קברות לחיידקים" ומאפשרת מקום ידול אופטימלי לחיידקים.

21.10.2018 מתכון למרק קישואים – טעים בטרוף, ממש פשוט להכנה – והכי חשוב, קל קלוריות =)
לוקחים סיר גדול ושמים בפנים קצת שמן זית, מוסיפים בצל קצוץ , מבשלים עד לשקיפות ומוסיפים 2 שיני שום חתוכחות.
מוסיפים לסיר 5-6 קישואים ו 2 גזרים חתוכים גס, ובין 4-6 כוסות מים תלוי בסמיכות הרצויה.
מוסיפים כוס של שמיר קצוץ, וכף אבקת מרק.
כורכום כמון פלפל שחור ומלח.
נותנים לירקות להתבשל, טוחנים את הכל בבלנדר מוט…. מבשלים עוד כמה דקות, מתקנים תיבול…
וזהו! המרק הזה מוכן =)

 

26.7.2019 -ג'וזף פילאטיס
לעזעזל איתך ג'ו, יש לי שאלות, ואני צריכה לדבר איתך, שום תירוץ שבעולם לא יתקבל, מי שמכיר אותי יודע שאני לא בחורה שמקבלת "לא", לא אכפת לי שאתה מת כבר יותר מחמישים שנה, ובכלל "מת" זה לא מבוי סתום ,"מת" זה רק מכשול, שום דבר שאת חפירה וקצת אומץ לא יפתרו.
מה זה בשביל קוסם לפגוש את הודיני ? או בשביל כדורגלן לפגוש את מסי, אני מדריכת פילאטיס ואני צריכה לדבר עם ג'ו (כל אחד וגיבור התרבות שלו). את ג'ו אתם ככל הנראה מכירים בשמו היותר מוכר- ג'וזף פילאטיס. וכמו שאתם יכולים לשער את הקבר של ג'וזף פילאטיס לא פתחתי, (אבל לפחות סיקרנתי אתכן עד הפסקה השניה וזה גם משהו), אבל כן יצאתי לחקור, והגעתי הכי קרוב שאפשר.
בפעם האחרונה שלי בניו-יורק עשיתי בירור והגעתי לבית מס' 939 בשדרה השמינית של מנהטן, הסטודיו המקורי של ג'ו, הסטודיו מנוהל ע"י מורת פילאטיס מדהימה בשם רוברטה, שאחרי היכרות קצרה וכמה אימונים, ארגנה לי את הזכות הענקית להיפגש עם מארי באון, מארי היתה מארבעת התלמידים הראשונים של ג'ו (ידועים גם בתור ה"אלדרס"). מארי היא הוכחה חיה שגיל זה רק מספר, אישה מיוחדת עם חוש הומור יוצא דופן, אני מכירה תודה שהיתה לי ההזדמנות לשמוע ממקור ראשון איך היה לתרגל פילאטיס, אצל ג'וזף פילאטיס ב- 1959 , המון דברים לקחתי מהמפגש החוויתי עם מארי והסיפורים על ג'ו, דברים שאני מנסה ליישם כל יום בחיי האישיים והמקצועיים.
ג'ו, דע שאני מאוד אוהבת ומעריכה את השיטה שלך, תודה מכל הלב.

" זה המוח עצמו אשר בונה את הגוף… סבלנות ועקביות הן תכונות חיוניות בהישג מוצלח ללא כל מאמץ… כמה תנועות מתוכננות היטב, אשר מבוצעות באיזון מושלם-שוות לכמה שעות של התעמלות מרושלת"
ג'וזף פיאלטיס

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות