סקס וכושר…הדרך אל האושר?

פעילות גופנית….פעילות מינית….
כל פעילות בדרכה….מעניקה לנו תחושת סיפוק ואושר…. או שלא?

מה שבטוח… שתי הפעילויות הללו דורשות מאמץ- והן לחלוטין משלימות זו את זו.

איך?
העובדה הראשונה והמאוד חשובה- כל פעילות גופנית שאליה אתם מתחברים גורמת לשחרור אנדורפינים במוח אשר מגבירים את תחושת האושר, מפיגים כאב, משפרת  את הדימוי העצמי והגופני – כל אלה כבר משפרים את חיי המין שלנו – כאשר אנחנו מרגישים טוב יותר עם הגוף שלנו, אנחנו חופשיים יותר ופחות מנסים להסתיר…( שומנים/ צלוליט וכ'ו)

דבר נוסף שכדאי לקחת בחשבון- כמו שאומרים ש – "במנוחה שריר שורף יותר קלוריות משומן"… כך גם כאן! ככל שאנחנו חזקים יותר ובעלי כושר סיבולת לב ראה טובה יותר- כך נוכל לעמוד במאמץ גבוה יותר לאורך זמן, להיות יותר פעילים (ולא רק לשכב על הגב) להתנשף פחות, וכך גם נשרוף יותר קלוריות!

תרגילי התנגדות / כוח…מוכר לכם? סיבולת שריר היא היכולת של השריר לעמוד בעומס מסוים לאורך זמן – בזמן סקס עובדים שרירים רבים והם נאלצים להתמודד עם משקל הגוף שלנו ועם משקל הגוף של בן או בת הזוג בהתאם לתנוחות השונות. בכדי להחזיק מעמד לאורך זמן ולהתנסות בתנוחות מגוונות כדי לכם להתחיל לחזק את השרירים!

כיצד אימוני פילאטיס או יוגה קשורים לסקס אתם שואלים? בהרבה אופנים! חיזוק רצפת האגן ושרירי הליבה שלנו מהווים חלק אינטגרלי באימונים – וזה מסייע בשליטה על הסוגרים, מעצים את חווית החדירה והשליטה בהרגשה באזור הווגינאלי. ( במיוחד לנשים אחרי לידות והתערבויות באזור) כמו כן, שיטות אלו מלמדות אותנו לשלוט בגוף שלנו, ומגבירות את המודעות. שליטה גופנית יכולה להביא לעיכוב משמעותי בשפיכה ולהארכת העונג.

בנוסף, וודאי שמעתם שבפילאטיס ויוגה עובדים גם על הארכת השרירים והגדלת טווחי התנועה במפרקים? נכון! וזה בהחלט פרמטרים שיכולים לשנות לכם את כל התמונה במיטה. אם בא לכם להיות יותר קלילים ולנסות תנוחות חדשות ומאתגרות, ופחות זורם לכם לקבל זץ' של כיוון שריר באמצע….כדי שתצאו לכם מקום נחמד להתחיל לתרגל את אחד מהשניים.

לא תאמינו אבל גם קאורדינצאיה טובה יכולה לשפר לכם את החוויה- היכולת לשלוט בביצוע של מספר פעולות מוטוריות בו זמנית תוך תיאום עצבי־שרירי, קשורה קשר הדוק למערכת העצבית-שרירית ואותה ניתן לשפר כמובן בעזרת פעילות גופנית. ( ללטף ולנשק בו זמנית….סתם לדוגמא…)

.

אז בקיצור….ככל שנהיה בכושר טוב יותר, משמע סיבולת לב ריאה טובה יותר, בעלי יותר כוח, קוארדינציה, גמישות, וסיבולת שריר כך נוכל לעמוד במאמץ גבוה יותר בסקס, ולאורך יותר זמן, להנות מהדרך ולא רק מהתוצאה, לענג יותר את בני זוגנו ולהיות שמחים ובריאים יותר.

פעילות גופנית משפרת פעילות מינית-  זו לא עובדה גסה!

נוגה אלון
אחות מוסמכת B.S.N בסיעוד, יועצת לפעילות גופנית.
מאמנת כושר אישית וקבוצות.

אימוני כושר לנשים בקבוצות קטנות-מאחורי קניון קריית אונו / אימונים אישיים בגני תקווה.
פילאטיס מזרן/ פילאטיס מכשירים/ TRX/ עיצוב וחיטוב הגוף, אימונים פונקצוינאלים.
שתפו את המאמר
פוסטים אחרונים