הידעתן ששינה משפיעה על כוח הרצון שלכן?

הידעתן? אם אתן חיות על פחות מ 6 שעות שינה בלילה, יש סיכוי גדול שאתן סובלות מריקון מצברי כוח הרצון שלכן 😮.
למה הכוונה?
מחסור קל, אבל כרוני בשעות שינה גורם לכן להיות פגיעות יותר למצבי סטרס, השתקוקיות, ויתור עצמי ופיתויים, בנוסף זה מקשה עליכן לשלוט ברגשות שלכן, למקד את הקשב או למצוא את האנרגיה להתמודד עם המשימות היום יומיות שלכן (מצב הנפוץ אצל הורים לילדים קטנים 🙃).
אם אתן סובלות מחוסר שינה כרוני אתן עלולות בהחלט לחוש חרטה בסוף יום, לתהות שוב מדוע נכנעתי לפיתוי כלשהוא, ויתרתן על פעילות גופנית או דחיתן משהו שהייתן צריכות לעשות.
מדוע מיעוט שינה מחליש את כוח הרצון 🤔?
מחסור בשעות שינה פוגם באופן שבו הגוף והמוח משתמשים בגלוקוז – ספק האנרגיה העיקרי של הגוף. כשאתן עייפות לתאי הגוף יש קושי בספיגת הגלוקוז מהדם לתאים. זה גורם לתשישות. כשגופנו ובעיקר מוחנו משתוקק נואשות לאנרגיה יתעורר בכן החשק למתוקים וקפאין.
גם אם תנסי בשלב זה לתדלק בעזרת סוכר וקפה גופך לא יקבל את האנרגיה שהוא זקוק לו מכוון שהוא לא יוכל להשתמש בה בצורה יעילה – וזה אסון לשליטה העצמית שלנו.
יש מחקרים שמראים שהשפעות של מחסור בשינה על המוח שקולות לאלה של שכרות קלה – מצב שרובנו יכולות להעיד שאינו תורם רבות לשליטה העצמית שלנו 🤷🏻‍♀️.
אבל היי!! בשורה טובה! כל זה לגמרי הפיך 🤸🏻‍♀️
כאשר חסר לנו שעות שינה, ואנחנו ישנות טוב בלילה ומשלימות שעות שינה, תפקוד המוח חוזר לתפקודו התקין ועם זה השליטה העצמית שלנו חוזרת.
אז הנה לכן הזדמנות – בסגר הזה השלימו שעות שינה ❤️. הקפידו לישון 7 שעות בלילה או להשלים שעות שינה במהלך היום כדי שפחות תתפתו לגירויים של ג'אנק פוד ומתוקים וכך גם יפחת הסיכוי שתוותרו על האימון היומי שתכננתן.
ממני אליכם,
נוגה
❤️
שתפו את המאמר
פוסטים אחרונים