קיבלתי מחזור… מותר לי לצאת לאימון??

לפעילות גופנית אין שום השפעה שמפריעה לתהליך התקין של הווסת, להפך בזמן המחזור החודשי ניתן ואף מומלץ להמשיך בשגרת היומיום שלך ולבצע את הפעילות גופנית הרגילה שלך. אימון גופני ישפר את מצב הרוח שלך ויגרום לך להרגשה כללית טובה יותר. בנוסף, האימון עשוי להקל על הכאבים והכיווצים הנלווים לתהליך התרוקנות הרחם, יחד עם זאת יש להיות קשובות לגוף ולבצע התאמות במהלך הימים האלו וכמובן בזמן הפעילות עצמה.

אין שום סיבה להימנע מאימון כושר, ויתרה מכך, חבל להפסיד אימונים בגלל מחזור, נשים המתאמנות באופן קבוע וסדיר במהלך השבוע, ספורטאיות מקצועיות או חובבניות- יכולות לבצע כל תרגיל.

ישנם סוגי ספורט שאף יכולים להקל על הכאבים באזור האגן והבטן, גם את אינך מתאמנת הדוקה. הליכה ריקוד שחיה יוגה ופילאטיס מומלצים במיוחד בימי הווסת מכוון שהתנועות הרכות במים, ותנועתיות של האגן בפילאטיס ריקוד ויוגה גורמים לשיפור זרימת הדם ולשחרור של אנדורפינים הידועים כגורמים לתחושת אופוריה ושיכוך כאב – לכן אם את בבית שוכבת במיטה / יושבת בספה ללא תנועה- הכאבים כנראה לא יחלפו מעצמם, אך אם תתגברי על הקושי לקום ולהתלבש ותצאי לאימון או אפילו לסיבוב קצר של הליכה יש סיכוי טוב מאוד שתחזרי הביתה ללא כאבים, במצח רוח טוב יותר והערכה עצמית גבוה יותר- הרי את במחזור ולא פספסת אימון! כל הכבוד!

אך עם כל זה, כל אחת צריכה להיות קשובה לגוף שלה, כל אחת יודעת להרגיש מה נכון לה היום, ויודעת מה תחושות הגוף שלה אומרות לה,
מצד אחד ניסיון חיובי של לצאת לאימון למרות הכאבים ולחזור עם הרגשה טובה יותר לא מבטיח שכך יהיה בכל חודש, ולכן אם את מרגישה שהגוף משדר לך תשישות יתר וחולשה בכל זאת אולי כדאי להימנע מאימון- במיוחד עם מדובר על אימון אינטנסיבי ועצים.

בנוסף, גם במידה ואינך סובלת מתסמינים נלווים בתקופת הווסת, ביום שאת יוצאת לאימון, חשוב להקפיד על שתייה מרובה לאורך היום במיוחד בימי הקיץ החמים , אכילה מסודרת, ולבוש קליל ונוח.

אז … אל תחפשי סיבות לוותר על האימון… האימון הוא לטובתך, הפיזית והנפשית.

נוגה אלון
אחות מוסמכת B.S.N בסיעוד, יועצת לפעילות גופנית.
מאמנת כושר אישית וקבוצות.

אימוני כושר לנשים בקבוצות קטנות-מאחורי קניון קריית אונו / אימונים אישיים בגני תקווה.
פילאטיס מזרן/ פילאטיס מכשירים/ TRX/ עיצוב וחיטוב הגוף, אימונים פונקצוינאלים.
ליווי תזונתי- דיאטנית קלינית.

שתפו את המאמר
פוסטים אחרונים